تبلیغات
دنیای این روزای من - کلید اسرار: کوه و ندا
 
یهویی های سینا

کلید اسرار: کوه و ندا

نوشته شده توسط :D VAR
شنبه 5 تیر 1395-09:20 ب.ظ

امروز رفته بودم که لباسای خدمت رو آماده کنم برای برگشت به آموزشی. توی راه سوار موتور بودم و اتفاقای این روزای زندگیم از جلوی چشمم می گذشت. یه دفعه یاد جریان هفته پیش افتادم. نمیدونم چی شد یه ربط پیدا کردم بین این اتفاق و کاری که خودم قبلا کرده بودم. این شعر مولانا هم از اون موقع اومده جلوی چشمم:

این جهان کوه است و فعل ما ندا *** سوی ما آید نداها را صدا

درست وقتی رو یادم اومد که به محمد گفتم آرزو این جور دختریه! اینو گفتم و تموم!!! اما تموم نشد. من شاید بقیه رو گول بزنم که آره من هیچ تقصیری نداشتم. شاید بتونم بقیه رو فریب بدم اما این جهان و خدا رو نمی تونم. اون زمان من دیدم آرزو داره بهم وابسته میشه اما دست بر نداشتم. نمیدونم شاید مرض داشتم. اما تقصیر من کمتر از آرزو نبود. اون نمیفهمید داره چیکار میکنه اما من میفهمیدم. شاید اونم میفهمید، اما من خودمو زده بودم به خریت. دقیقا گذاشتم اون اتفاقی که نباید بیفته، بیفته و بعد پای خودمو کشیدم کنار. البته شاید عقلم به این نمیرسید که اون تا این حد وابسته می شه. شاید فک می کردم اونم مثل خودمه و میتونه از هرجایی که خواست بکشه کنار.
تا یه مدتی فکر میکردم من برنده این بازی بودم اما امروز که فکر کردم دیدم نه. خدا خوووووووب بلده کجا به آدما درس بده. من اگه دلم شکست، من اگه دلم با روزگار و نامردیاش صاف نیس، من اگه از ته دلم حس کردم دیگه هیچی برام مهم نیس شاید بخاطر حسی بود که یه روز به واسطه من برای محمد درست شده بود.
خیلی راحت میشه دید که دنیا دار مکافاته. خیلی راحت میشه دید که هر زدن و رفتنی زرنگی نیست. شاید محمد هرگز منو بخاطر اون ماجرا حلال نکرده باشه. شایدم آرزو هم همینطور باشه. نمیدونم!!!!
من فقط اینو خوب میدونم که از یه زمانی بهترین کار رو کردم و هیچوقت روم نشد بگم که منم بابت اون ماجرا مقصرم. من فکر میکردم آگاهم اما گول همین حس شعور رو خوردم و حالا میفهمم که "ید الله فوق ایدیهم". شاید اگر همه کسایی که به عاقبت کاراشون فکر نمیکنن همین آیه رو یادشون باشه، دیگه اخلاقیات رو زیر پا له نکنن.
نمیتونم از اونا حلالیت بخوام چون ممکنه درک نکنن من حرفم چیه؟! اما از صمیم قلب به خدا میگم که خدایا خودم فهمیدم چه غلطی کردم و الانم خیلی شرمندم!!!

نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
Sina Sabermahani on ResearchGate